360 Sanal Tur   Yahyalı Panorama
Haberler - Duyurular

YAHYALI BELEDİYESİ’NDE SDS İMZALANDI

Yahyalı Belediyesi, bünyesinde çalışan kadrolu ve sözleşmeli memurlar için MEMUR-SEN’ e bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) ile Sosyal Denge Sözleşmesi imzaladı.

Belediyede çalışan memurların maddi yönden desteklenmesi ve sosyal haklarının iyileştirilmesi amacıyla yapılan sözleşmenin imzaları düzenlenen törenle atıldı. İmza törenine Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, BEM-BİR-SEN Kayseri Şube Başkanı Mehmet Karakaş ve diğer yetkililer katıldı.

İmza töreninde konuşan Başkan Esat Öztürk; “ Öncelikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Bazı insanlar sendikacılığın istismarını yaparken yıllar önce memurların sendikal çalışmalarını yasal zemine oturttu. Kanunlarla bu işi düzenledi. Belediyemizde kadrolu ve sözleşmeli olarak çalışan toplam 53 memurumuz bulunuyor. Bugün onlar için Sosyal Denge Sözleşmesi’ne imza attık. Ağız tadıyla yesinler. Sözleşmemiz 2 yıllık bir zaman dilimini kapsıyor. Eskiden brüt 1.000 TL alan memurumuz bu sözleşmeyle 1.560 TL alacak. 36 bin nüfuslu bir ilçede çalışıyoruz. Arkadaşlarımız bunu hak ediyor.” İfadelerini kullandı.

BELEDİYE MEMURLARINDAN BAŞKAN ÖZTÜRK’E TEŞEKKÜR

Belediye bünyesinde çalışan kadrolu ve sözleşmeli memurlar, Sosyal Denge Sözleşmesi’ne imza atan Başkan Esat Öztürk’ ü makamında ziyaret ederek teşekkür ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek personellerine hitap eden Başkan Öztürk; “ Ziyaretime gelerek beni onura ettiniz, sizlere teşekkür ediyorum. Her zaman dediğim gibi “Ağaç dalıyla, budağıyla”. Ben başarılı çalışmalarımızdan dolayı sadece kendime pay biçmedim. Güçlü bir belediye başkanının arkasında, güçlü bir ekibi vardır. Her bir arkadaşımız kendi dalında başarılı. Ben kerameti kendimden bilmiyorum. Kerameti tüm mesai arkadaşlarımdan biliyorum. Belediye olarak iyi durumdayız. Belediyeciliğimiz seviliyor. Seven, sevmeyen, destek veren, vermeyen herkes bizi takdir ediyor. Biz insanların duasına talibiz. İnşallah bu yılda bütçemiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çok iyi bir atmosferde çalışıyoruz. Rabbim bizi muvaffak eylesin.” Diye konuştu.

Son Eklenen Haberler
Üye Olunan Birlikler
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
Türkiye Belediyeler Birliği
Faydalı Bağlantılar
YAHYALI BELEDİYESİ © Copyright 2019
Web Tasarım Ajansı Medyatör