360 Sanal Tur   Yahyalı Panorama
Haberler - Duyurular

YAHYALI’DA İKİ HALI SAHA HİZMETE AÇILDI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Yahyalı Belediyesi iş birliği ile Mustafa Koyuncu Fen Lisesi ve Şehit Mustafa Aydın Yatılı Bölge Okulu’na yaptırılan halı sahalar törenle açıldı.

Açılış törenlerine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yahyalı İlçe Kaymakamı Metin Eyyüpkoca, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayer Özsoy, AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Esat Türkmenoğlu, MHP Yahyalı İlçe Başkanı Nebi Akkuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kafalı, kamu kurum müdürleri, belediye meclis üyeleri, STK Temsilcileri, muhtarlar ve öğrenciler katıldı. 

İlk olarak Mustafa Koyuncu Fen Lisesi’nde yapılan törende konuşan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk; “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Memduh Büyükkılıç başta olmak üzere sahaların yapımında emeği geçen herkese ayrı ayrı gönülden şükranlarımı sunuyorum. Aşk ile koşan yorulmazmış. Belediyecilik gönül işi, belediyecilik aşk işi, belediyecilik sevda işi, belediyecilik biraz da vefa işi. İnsanlarımızdan dualar almak çok ama çok önemli. Rabbimiz güzel insanlarımıza güzel hizmetlerde bulunmayı nasip etsin. Sayın başkanım rol modelimiz sizlersiniz. Eğitim ve okullar sizin ve bizim olmazsa olmazımız. Şehirlerimizi ihya ederken nesillerimizi ve okullarımızı da unutmuyoruz. Yapılan hizmetleri kısaca saymak istiyorum. Karaköy Ortaokulu, Çubuklu Ortaokulu, Fen Lisesi, Yatılı Bölge Okulu (YBO), İlyaslı Ortaokulu, Derebağ Ortaokulu’na halı saha yaptırdınız. Öğrencilerimiz ve ilçemiz adına sizlere teşekkür ediyorum. 2022 yılında yatırım programına alınarak yapılacak Kopçu Mahallesi, Taşhan Mahallesi, Kirazlı Mahallesi ve Senirköy Mahallesi halı sahaları için şimdiden şükranlarımı sunuyorum. Yahyalı Belediyesi olarak bizlerde hayırsever iş adamlarımız ile birlikte Yahyagazi Anadolu Lisesi, Necati Kurmel Anadolu Lisesi, Ömer Emine Akın Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Ali Elmacı Orta Okulu, Namık Kemal İlkokulu doğalgaza dönüşümünü gerçekleştirdik. Yahyalı Mesleki Eğitim Merkezi’nin açılışına öncülük ettik. Tüm okulların çevre düzenlemesi, çevre temizliği, eğitim öğretim öncesi ilaçlanmasını yaptık. Ayrıca tüm liselerimizin bahçesine masa tenisi ve satranç masası yerleştirdik. Çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.” Diye konuştu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise konuşmasında; “Sağlık altyapısıyla, eğitim altyapısıyla Yahyalı’mız çok şükür iyi bir noktada. Bunu sağlarken de hayırseverleriyle işbirliğinin en güzel örneklerinden birini sergiliyoruz. Kamu kurum kuruluşlarıyla yerel yönetimlerin en güzel birlikteliğinin örneklerini sergiliyoruz. Yahyalı’mızın değerli belediye başkanı maşallah tuttuğunu koparan, uyumlu, çalışkan, gayretli, tevazu içerisinde, bizlerle de dayanışmak suretiyle ne bulursa ilçesine aktarıyor. Bu şehrimize, bu ilçemize yatırıma vesile oluyor” diye konuştu.

Gençleri çok önemsediklerini vurgulayan Büyükkılıç, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesiyle devletimizi ayakta tutmak, ancak insanımızı yaşatmakla, ona önem vermekle değer vermekle olur. Ay yıldızlı Türk bayrağına bağlı, vatanına bağlı, milletine, dinine, ailesine, şehrine bağlı böyle pırıl pırıl yavrularımızın olduğu bir ortamda bizler de üzerimize düşeni yapma yönünde irade gösteriyorsak bir bakıma görevimizi yapıyoruz. Allah bizlere lütfetmiş, nasip etmiş, hizmet fırsatını vermiş. Şehrimizin insanları seçmiş, ‘bize hizmet edin’ demiş. İnsanların hayırlısı hizmetkâr olandır. Birbirimizi seveceğiz, birbirimize sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

“SİZLER İNŞALLAH TEKNOFEST GENÇLİĞİ OLACAKSINIZ”

Başkan Büyükkılıç, gençleri ‘olmazsa olmaz’ olarak gördüklerinin altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Onlara değer vermemiz lazım. Onlar inanın bizim bildiklerimizden çok daha fazlasını biliyorlar. Elbette dijitalize bir çağdayız. İnşallah gençlerimizi teknofest gençliği olarak görmek istiyoruz. Sizler inşallah teknofest gençliği olacaksınız. Sizler başarılı olacaksınız ki bizler Yahyalı’mızdan şu nitelikteki öğrenciler şuraları kazanmış diye göğsümüzü gere gere buradan paylaşacağız. Bunlar hizmet olarak elbette ki sizlere sunulması gereken hizmetler. O açıdan inşallah sizlere layık olma yönünde gayret gösteriyoruz. Kayseri genelinde 16 ilçemizi bağrımıza basıyor, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, her birini daha iyi noktaya getirme yönünde de gayret gösteriyoruz. Elbette bu çalışmaları yaparken 16 ilçe belediye başkanımızla ağabey, kardeş diyaloğu içerisinde bizlerle el ele veriyor, gönül gönüle veriyor. Bizler kazanıyoruz, sizler kazanıyorsunuz, elhamdülillah diyoruz. Yahyalı’mıza gerçekten müthiş bir hastane yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın bakanımıza, emeği geçen dostlarımızın hepsine ayrı ayrı ben teşekkür ediyorum.”

“SİZLERE YAPILAN YATIRIM BİZİM GELECEĞİMİZE YAPILAN YATIRIMDIR”

İnsanların ihtiyaç olarak gördükleri konuları asla göz ardı etmeyeceklerini dile getiren Büyükkılıç, “Bu anlayış içerisinde olursak birbirimizi sahipleniriz, şehrimiz gelişir güzelleşir, gereksiz yere insanlar göç etmek zorunda kalmaz. Hatta tersine göç bile oluşabilir. Eğitim bizim olmazsa olmazımız. Eğitime yapılan her türlü yatırım bizim için mutlaka yapmamız gereken bir yatırımdır. Yani sizlere yapılan yatırım bizim geleceğimize yapılan yatırımdır. Ülkemizin geleceğine yapılan yatırımdır. Biz sizleri seviyoruz, biriz, beraberiz, hep beraber Yahyalı, hep beraber Kayseri, hep beraber Türkiye’yiz diyoruz” şeklinde konuştu.

MUSTAFA AYDIN YATILI BÖLGE OKULU İÇERİSİNE DE HALI SAHA KAZANDIRILDI

Daha sonra Şehit Mustafa Aydın Yatılı Bölge Okulu içerisine yaptırılan Halı Saha Açılış Programı’na katılan ve birlik, beraberlik ve dayanışma mesajı veren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, öğrencilerin, ay yıldızlı Türk bayrağa, vatana, millete, devlete, cumhuriyete sahip çıkması gerektiğini ifade etti. Büyükkılıç, bu şuurda olan gençlere seslenerek, “Geriye kalan bir ders çalışmak, sportif olarak da kendinizi geliştirmek. Ona da fırsat verilince sorun kalmıyor” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç ayrıca, Yahyalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kafalı’nın ilçede en çok kitap okuyan kişi seçildiğini hatırlatarak, böyle bir ilçe milli eğitim müdürünün ilçe için şans olduğunu ifade etti.

Başkan Büyükkılıç, açılış sonrası halı sahada ilk penaltı atışını da yaparken, gençlerle bol bol günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Son Eklenen Haberler
Üye Olunan Birlikler
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
Türkiye Belediyeler Birliği
Faydalı Bağlantılar
YAHYALI BELEDİYESİ © Copyright 2019
Web Tasarım Ajansı Medyatör